Meistriškumo dimensijų klausimyno (DMQ18) pritaikymas meistriškumo motyvacijai ankstyvoje vaikystėje įvertinti

Authors

  • Anayanti Rahmawati Sebelas Maret University, Indonesioa
  • Fajrianthi Airlangga University, Indonesia
  • George A. Morgan Colorado State University, USA
  • Krisztian Józsa University of Szeged, Hungary; J. Selye University, Slovakia

DOI:

https://doi.org/10.15823/p.2020.140.2

Pagrindiniai žodžiai:

pagrįstumas, patikimumas, meistriškumo motyvacija, ikimokyklinio amžiaus vaikai

Santrauka

Meistriškumo motyvacija yra svarbi, nes leidžia įgyti įgūdžių, reikalingų užduotims plėtoti, be to, yra susijusi su vaiko socialiniu-emociniu ir pažintiniu augimu. Meistriškumo motyvacijos matavimas buvo atliktas naudojant meistriškumo dimensijų klausimyną (angl. Dimensions of Mastery Questionnaire, DMQ 18) JAV, Taivane ir Vengrijoje. Šis klausimynas nebuvo pritaikytas Indonezijoje, o tai apsunkino bendradarbiavimą atliekant tyrimus su kitų šalių mokslininkais. Šio tyrimo tikslas buvo sukurti DMQ 18 versiją Indonezijoje oficialia Indonezijos kalba.
Šiuo tyrimu buvo siekiama parodyti, kaip tarptautinės testavimo komisijos (angl. International Test Commission ITC) gairės galėtų būti naudojamos kaip kultūriškai tinkamos priemonės modeliui sukurti.
Tyrime dalyvavo 169 ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurių amžiaus vidurkis buvo 5 metai ir 9 mėnesiai. Meistriškumo motyvacija buvo pamatuota pagal vaiko motinos įvertinimus. Be to, siekiant sukurti antros eilės patvirtinamąjį faktorių modelį, duomenų analizė buvo atlikta LISREL 9.20. programa. Sukurtas modelis atitiko reikalavimus (p = 0,997, RMSEA = 0,052, GFI = 0,955, CFI = 0,987 ir AGFI = 0,890). Visų kintamųjų faktorių svoris buvo didesnis nei 0,5. Cronbacho alfa, CR ir AVE gauti duomenys taip pat tenkino. Taigi, šis tyrimas pateikė įrodymų apie DMQ 18 pritaikymo Indonezijoje pagrįstumą ir patikimumą. Dėmesys buvo sutelktas į tarpkultūrinį konceptualų ekvivalentiškumą, o ne į kalbinį / pažodinį ekvivalentiškumą. Nustatyta, kad DMQ 18 turinys ir vidinė struktūra yra tinkami.

Atsisiuntimai

Publikuota

2023-09-18

Kaip cituoti

Rahmawati, A., Fajrianthi, Morgan, G. A., & Józsa, K. (2023). Meistriškumo dimensijų klausimyno (DMQ18) pritaikymas meistriškumo motyvacijai ankstyvoje vaikystėje įvertinti. Pedagogika / Pedagogy, 140(4), 18–33. https://doi.org/10.15823/p.2020.140.2

Numeris

Skyriai

Straipsniai