Younger School Age Pupils and Their Perception of Personal and Social Development in the Context of Extracurricular Activities
DOI:
https://doi.org/10.15823/p.2019.134.11Pagrindiniai žodžiai:
asmeninis ir socialinis vystymasis, užklasinės veiklos, jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokiniai, diskusijaSantrauka
Manoma, kad kognityvinis lygis pasiekiamas anksčiau nei elgesio lygis. Vaikai yra įgiję daug išsamių žinių ir sugeba suprasti daugelį dalykų, tačiau tai pasireiškia žemu savireguliacijos laipsniu. Ši problema kyla dėl to, kad vaikai stokoja bendrųjų tarpasmeninių įgūdžių, kurie gali būti įgyti plėtojant tarpsektorines asmeninio ir socialinio vystymosi temas.
Mes matome atvirą galimybę įgyvendinti tarpsektorines temas užklasinėje veikloje. Įvairūs laisvalaikio užsiėmimai atskleidžia tam tikrus asmeninio ir socialinio vystymosi aspektus, į kuriuos dėmesys nukreipiamas atsižvelgiant į mokymo programoje nurodytus tikslus.
Tikėtina, kad diskusijos metodas būtų tinkamas ne tik pažintinėms kompetencijoms, bet ir bendriesiems tarpasmeniniams įgūdžiams lavinti. Socialinis ir asmeninis vystymasis vyksta natūralioje aplinkoje, tačiau ne visada norima linkme. Įgyvendintos veiklos įrodė, kad pedagoginėje praktikoje būtina ,,didinti informuotumą“ apie šį vaikų vystymosi aspektą.
Yra programų, kurios skirtos socialinių įgūdžių įgijimui ir asmeniniam vystymuisi. Šios programos gali būti įtrauktos į mokyklų ugdymo planus. Manome, kad pirmiausia mokiniams skirtomis programomis turėtų pasidomėti patys mokytojai ir tik tada jas įgyvendinti ugdymo procese.