LANKSTUMAS, NENUSPĖJAMUMAS IR AUKOS STATUSO KONTROLĖ PAGAL EŽTK 34 STRAIPSNĮ NAUJAUSIOSE EŽTT BYLOSE
DOI:
https://doi.org/10.7220/2029-4239.30.1Pagrindiniai žodžiai:
EŽTK 34 straipsnis, EŽTT, nukentėjusiojo statusas, lankstumas, nenuspėjamumas, EŽTK 2 ir 3 straipsniai, žmogaus teisių apsauga, pagrįsti ir įtikinami įrodymai, valstybių nuožiūros laisvė, bendrojo intereso klausimaiSantrauka
Šiame darbe siekiama palyginamuoju būdu atskleisti kai kuriuos aiškinamuosius ir kitus Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) jurisprudencijoje naudojamus elementus bylose, susijusiose su nukentėjusiojo statusu. Kiekviena byla yra unikali, joje pateikiami skirtingi argumentai. Dėl šios priežasties darbe remiamasi lankstumo, nenuspėjamumo bei nukentėjusiojo statuso vertinimo principais, atsižvelgiant į bylos aplinkybes ir visuomenę, kurioje gyvename, siekiant išsamiau analizuoti ir interpretuoti nagrinėjamus argumentus. Griežti ir riboti ankstesnių laikotarpių aiškinimai yra apskaičiuojami, tačiau jie nebūtinai taikomi ir nagrinėjant šiuolaikines bylas. Pagrindinė šio darbo išvada yra ta, kad faktinės aplinkybės skiriasi, tačiau pagrindinė tema – nukentėjusiojo statusas, žmogaus teisių apsauga, teisė kreiptis į teismą ir EŽTT taikomi kriterijai – išlieka bendra.
Atsisiuntimai
Atsisiuntimai
Publikuota
Kaip cituoti
Numeris
Skyriai
License
Copyright (c) 2025 Law Review / Teisės apžvalga

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Jei nenurodyta kitaip, autorinės teisės priklauso autoriui ir Lietuvos Respublikai. Lietuvoje galioja griežta politika dėl bet kokių plagijavimo formų, įskaitant savi- plagijavimą. Bet kuriai citatai, netgi trumpai, turi būti pateikiama atitinkama nuoroda. Bet kokia pažodinė citata turi būti pateikiama kabutėse arba išskiriama į atskirą pastraipą.