SANKASOS ĮRENGIMO TECHNOLOGIJOS IR GRUNTŲ TINKAMUMO TYRIMAI
Pagrindiniai žodžiai:
sankasos stabilizavimas, grunto deformacijos modulis, geosintetika, statinės apkrovimo plokštės tyrimasSantrauka
Žemės sankasos stabilizavimas apima įvairius metodus, kurių tikslas – pagerinti dirvožemio savybes, stiprinant jo struktūrą ir didinant atsparumą aplinkos veiksniams. Tai gali būti pasiekta mechaninėmis, cheminėmis technologijomis, naudojant geosintetines medžiagas ar biologinius sprendinius. Šie metodai leidžia sumažinti deformacijų, įtrūkimų ir erozijos riziką, užtikrinant geresnį pastatytos infrastruktūros stabilumą ir ilgaamžiškumą.
Prieš pradedant bet kokius sankasos stabilizavimo darbus, būtina atlikti išsamius laboratorinius tyrimus, kad būtų galima tiksliai įvertinti grunto savybes ir nustatyti, kurie metodai yra efektyviausi. Laboratoriniai tyrimai leidžia atlikti analizes, kurios padeda suprasti dirvožemio grūdėtumą, drėgmės kiekį, plastiškumo ribas ir kitus veiksnius, lemiančius stabilizavimo procesus. Tokie tyrimai suteikia pagrindą parinkti tinkamiausias stabilizavimo medžiagas, išvengiant pernelyg brangių ir nenaudingų sprendimų.
Šiame darbe atliekami bandymai laboratorijoje nustatant gruntų kilmę, stabilizacijos projektų parengimui. Taip pat atliekami statinės plokštės apkrovimo bandymai prieš stabilizaciją ir po jos.