SOCIALINIO VERSLO ĮTAKA DARNIAM KAIMO VIETOVIŲ VYSTYMUISI

Authors

  • Sonata Labanauskienė Vytauto Didžiojo universitetas Žemės ūkio akademija

Pagrindiniai žodžiai:

socialinis verslas, darnus vystymasis, kaimo bendruomenė

Santrauka

Socialinio verslo, kaip geriausiai atliepiančio įrankio sudėtingoms visuomenėms problemoms spręsti, galimybėmis Europos Sąjungoje jau neabejojama. Jo  įtaka socialinės ekonomikos plėtrai, darniam regionų vystymuisi  nuolat akcentuojama išleistuose Europos Sąjungos komunikatuose, nagrinėjama ir diskutuojama įvairiuose moksliniuose straipsniuose, tačiau, nežiūrint dedamų pastangų, Lietuva susiduria su didesniais ar mažesniais darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo iššūkiais, kurie verčia ieškoti būdų ir sprendimų, kaip su jais susidoroti.

            Šio straipsnio tikslas – nustatyti ir atskleisti socialinio verslo ypatumus ir daromą įtaką darniam kaimo vietovių vystymuisi.

           Tyrime naudota vystomų socialinių ir bendruomeninių verslų apklausos duomenų analizė parodė, kaip šie verslo modeliai gali įtakoti darnų vystymąsi kaimo vietovėse. Atlikta dalyvavusių tyrime socialinių verslų teikiamos pridėtinės vertės analizė socialinėje, materialinėje ir aplinkosaugos srityje pagal išskirtus indikatorius, atskleidžia socialinio verslo daromą teigiamą įtaką kaimo vietovių darniam vystymuisi, tačiau reikalingi tolimesnė tyrimų analizė, padėsianti nustatyti, su kokiais iššūkiais susiduria organizacijos, vykdydamos socialinius ir bendruomeninius verslus kaimo vietovėse ir kokios galimybės galėtų paskatinti juos efektyviau prisidėti prie darnaus kaimo vietovių vystymosi.

Atsisiuntimai

Publikuota

2023-07-09

Numeris

Skyriai

Kaimiškų vietovių darnus vystymasis